Izvor: Blic, 01.Jun.2004, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Legija: Ne kajem se

Legija: Ne kajem se

- Prvooptuženi za ubistvo premijera Zorana Đinđića Milorad Ulemek Legija naveo je u pismu 'Reviji 92' da se predao isključivo iz jednog razloga - da želi da skine sramotu sa svog i imena svoje porodice, anatemu sa Jedinice za specijalne operacije i da dokaže 'da je sugestivna i demagoška kampanja bolesnih pojedinaca imala zapravo sasvim drugačiju stranu'.

'Nikada se u životu nisam kajao ni zbog jednog postupka koji sam učinio, verujući >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << sve vreme u Boga i svoju pravoslavnu veru, u svoju otadžbinu i svoju porodicu', poručio je Legija u pismu 'Reviji 92'.

Bivši komandant JSO je redakciji tog nedeljnika uputio izvinjenje da na mnoga pitanja koja su mu postavili ne može da odgovori jer ga u tome sprečavaju objektivni razlozi u vezi sa sudskim postupkom koji se vodi protiv njega i obećao da će širi intervju dati 'čim se steknu uslovi za to'. On se, kako je istakao, nalazi u vrlo komplikovanoj i neravnopravnoj situaciji i nema zakonskih prava da daje bilo kakve izjave. List je objavio i potvrdu autentičnosti pisma koju je dao Ulemekov branilac Marko Milivojević, koji je je izjavio da mu je Legija rekao da mu je 'iz ‘Revije 92’ u pritvorsku ćeliju CZ stiglo pismo sa pitanjima.

(Tanjug)

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.