Izvor: Blic, 09.Jul.2009, 06:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Lažno prijavila razbojništvo
BEOGRAD - Slovenačka državljanka Valentina Z. (23) iz Celja privedena je istražnom sudiji Opštinskog suda u Rumi zbog sumnje da je policiji lažno prijavila da su nju i njenog supruga Hekurana H. (22), takođe slovenačkog državljanina, 5. jula kod naplatne rampe u Šimanovcima napala dvojica razbojnika.
Posle saslušanja Valentine Z. i Hekurana H, istražni sudija i tužilac su odlučili da predmet ustupe slovenačkom pravosuđu, pa je bračni par pušten i nastavio put prema >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Sloveniji.
U istrazi je utvrđeno da Hekurana H. nisu napali razbojnici, već da ga je oštrim predmetom po glavi i vratu povredio saputnik Valon B. (25), takođe slovenački državljanin, navedeno je u saopštenju MUP-a. Njih dvojica su se sukobila zbog podele troškova puta, pa je Valon B. povredio Hekurana H. i njemu i supruzi Valentini zapretio da to ne smeju da prijave policiji. Povređeni Hekuran H. je prevezen u Urgentni centar, gde mu je ukazana pomoć, a Valentina Z. je policajcima ispričala da su nju i njenog supruga napali pljačkaši.












