Lažnim karticama kupovali robu

Izvor: Blic, 26.Dec.2009, 06:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Lažnim karticama kupovali robu

BEOGRAD - Akcija „Monca", u kojoj je uhapšena grupa hakera koju su provaljivali u bankarske sisteme država Zapadne Evrope i na osnovu podataka klijenta falsifikovali platne kartice, nazvana je po splavu na beogradskom Keju oslobođenja na kojem su se okupljali osumnjičeni na čelu sa organizatorom Urošem Jovanovićem (24) iz Sombora, izjavio je ministar Ivica Dačić u Surdulici.

Osim Jovanovića, prema saopštenju policije, uhapšeni su i Boris Mladenović(23), Aleksandar >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Studović (36), Igor Delić (31), Bojan Pavić (20), Petar Melev (30), iz Beograda, Borivoje Milanović (27) iz Novog Sada i Miloš Nedeljković (32) iz Sombora.

Ministar policije Ivica Dačić izjavio je juče da je grupa koja se bavila falsifikovanjem kreditnih kartica građane i privredu

oštetila za nekoliko desetina miliona dinara.

- Ovo je početak obračuna sa visokotehnološkim kriminalom - rekao je ministar Dačić. Prema saopštenju policije, kriminalna grupa koju je organizovao Jovanović se ove godine na teritoriji Srbije i zemalja regiona organizovano bavila falsifikovanjem i zloupotrebom platnih kartica.

- Jovanović i Milisavljević su kartice izrađivali u iznajmljenom stanu u Beogradu, dok su ostali članovi grupe kartice zloupotrebljavali na prodajnim mestima, najčešće u tržnim centrima u Beogradu i Novom Sadu. Kupovali su skupocenu tehničku robu, nakit i ostale dragocenosti koje su zatim prodavali, saopštio je MUP. Kako je „Blic" juče objavio, grupa hakera je provaljivala u sisteme banaka u Zapadnoj Evropi i Ukrajini, a zloupotrebom kartica oštećeno je i nekoliko državljana Australije i Amerike.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.