Izvor: Kurir, 13.Okt.2007, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
LOPOV ZASPAO USRED PLJAČKE
NIŠ - Policijska uprava u Nišu podnela je krivičnu prijavu protiv Nišlije Ivice M. (29) zbog pokušaja teške krađe. Lopov je u noći između utorka i srede razbio prozor na kući u kojoj se nalazi kancelarija advokata Dragomira Nikolića, u ulici Iva Lole Ribara, a kad je ušao unutra, sebi je skuvao kafu, uključio grejalicu i zaspao!
Pošto se ujutru uspavao, advokat Nikolić ga je zatekao sa dve kese u koje je lopov spakovao stare stvari iz kuće, dok je mašinu za kucanje pokušavao >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << da strpa u torbu. S radnog stola lopov je uzeo i advokatove naočari, a lopatom je razvalio čitav futer prozora u letnjoj kuhinji koji je, po svemu sudeći, nameravao da odnese!
Uspavani lopov ujutro je zatečen na delu. Malerozni Ivica M. advokatu Nikoliću se pravdao da je ušao u kuću kako bi se sklonio s kiše i da bi prespavao na toplom. Nije pružao nikakav otpor, pošto je i sam bio prepadnut pojavom advokata, koji je došao na posao i prenuo ga iz čvrstog sna. Sanjivi lopov je advokatu čak priznao i da je već bio u zatvoru zbog sličnih dela. Pokušavajući da se izvuče i izbegne hapšenje, on je zbunjenom advokatu kao dokaz za svoju odbranu pomenuo čak i činjenicu „da je krečio paviljon B u niškom zatvoru“!








