LAUDATI: TRANSJADRANSKA MAFIJA DRŽI BALKAN U ŠACI

Izvor: Kurir, 17.Jan.2011, 15:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

LAUDATI: TRANSJADRANSKA MAFIJA DRŽI BALKAN U ŠACI

PODGORICA- Glavni tužilac u Bariju i načelnik Direkcije za borbu protiv mafije (DIA) Antonio Laudati ocenio je da su balkanske države pogođene formiranjem moćne transjadranske mafije, čije postojanje omogućava korupcija u političkim strukturama.

Laudati je za podgorički Dan kazao da je Crna Gora početkom devedesetih bila napadnuta od strane organizovanog kriminala iz Italije i da su šverc duvana pokrenule italijanske kriminalne grupe koje su imale znanje i nove metode delovanja.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << />
- Balkanske mafijaške grupe bile su brojne i imale su oružje. Jedno se kombinovalo s drugim i danas imamo moćnu tarnsjadransku mafiju, rekao je tužilac iz Barija.

Prema njegovim rečima, sa druge strane, zna se da je Crna Gora mala država, stanovništva brojnog kao osrednji grad u Evropi, tako da ostaje pitanje koliko je ovdašnjoj mafiji njena teritorija sada uopšte interesantna.

- Imam poverenje u crnogorsko tužilaštvo i verujem da će nam biti partner u ovom svojevrsnom ratu protiv mafije, rekao je Laudati.

Tužilac iz Barija je ocenio da je saradnja s kolegama iz Crne Gore mnogo bolja nego pre deset godina i da je vreme da se okrene nova stranica u odnosima dve države.

Laudati nije želeo da komentariše suđenje grupi crnogorskih i srpskih državljana u Bariju osumnjičenim za međunarodni šverc cigareta, ali je naveo da smatra da je dobro suđenje ono koje se brzo završi, a loše ono koje dugo traje.

Laudati nije direktno odgovorio na pitanje da li je moguć novi postupak protiv bivšeg crnogorskog premijera Mila Đukanovića, navodeći da je na čelu tužilaštva u Bariju nešto više od godinu dana i da više voli da govori o budućnosti nego o prošlosti.

 - U vezi s procesom koji pominjete, postojao je problem diplomatskog imuniteta, ali to za naše buduće odnose po mom dubokom sudu nije uopšte važno. Verujem da je potpuno pogrešno govoriti u svetlu nečega što je bilo u centru pažnje pre deset godina. Mnogo je izazova pred nama i to treba da nam bude prioritet. Naša čvrsta i dobra saradnja je izuzetno važna, rekao je italijanski tužilac.

Nastavak na Kurir...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Rat protiv transjadranske mafije

Izvor: Cafe.ba, 17.Jan.2011

Balkanske države pogođene su formiranjem moćne transjadranske mafije, čije postojanje omogućava korupcija u političkim strukturama, ocenio je glavni tužilac u Bariju i načelnik Direkcije za borbu protiv mafije Antonio Laudati.

Nastavak na Cafe.ba...

Balkan u šaci transjadranske mafije

Izvor: Glas javnosti, 18.Jan.2011, 07:12

PODGORICA- Glavni tužilac u Bariju i načelnik Direkcije za borbu protiv mafije (DIA) Antonio Laudati ocenio je da su balkanske države pogođene formiranjem moćne transjadranske mafije, čije postojanje omogućava korupcija u političkim strukturama...Laudati je za podgorički Dan kazao da je Crna...

Nastavak na Glas javnosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.