Izvor: Blic, 06.Okt.2004, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kokain krili iza akvarijuma
Kokain krili iza akvarijuma
Beogradska policija uhapsila je Aleksandra Milojevića (32) iz Herceg Novog i Ivana Radojevića (29) i Miroslava Barunovića (24), obojica iz Beograda, zbog trgovine narkoticima i tom prilikom zaplenila jedan kilogram i 79,91 gram kokaina, saopštio je MUP.
Krajem septembra, navodi se u saopštenju MUP-a, Milojević je iz Rio de Žaneira, preko Lisabona, u Beograd prokrijumčario kilogram kokaina. U Beogradu ga je sačekao Radojević, pa su >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << otišli do iznajmljenog stana u Novom Beogradu. Tamo su napravili nekoliko manjih paketića, kako bi potencijalni kupci mogli da utvrde kvalitet droge. Drogu su ponudili i Barunoviću. U međuvremenu su deo droge pomešali s kreatinom kako bi povećali količinu, a zatim taj miks razmeravali u paketiće od pet, deset i sto grama. Paket sa izmiksanim kokainom sakrili su iza akvarijuma, a ostatak čistog kokaina iza muzičke linije. Barunović je kupio pet grama kokaina.
Policija je uhapsila Milojevića i Radojevića na izlasku iz stana i kod njih u ručnoj torbici pronašla 14 paketića kokaina, dok su Barunovića uhapsili na izlazu iz zgrade i kod njega pronašli kupljeni kokain i izvesnu količinu heroina.
Pretresom stana pronađen je skriveni kokain, kao i elektronska vagica za razmeravanje droge i revolver sa šest metaka, za koji Radojević nije imao dozvolu, navodi se u saopštenju MUP-a. M. P.








