Izvor: Blic, 22.Jun.2007, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kličkoviću određen jednomesečni pritvor
Sud BiH odredio je jednomesečni pritvor bivšem premijeru Republike Srpske Gojku Kličkoviću, osumnjičenom za zločin protiv čovečnosti.
U predlogu za određivanje pritvora, Tužilaštvo BiH navelo je da postoji osnovana sumnja da je Kličković zajedno sa drugim aktivistima Srpske demokratske stranke, kao visoki funkcioner u opštini Bosanska Krupa od 1990. do 1992. radio na podeli te opštine na srpski i muslimanski deo.
Kličković je u tom periodu bio predsednik Izvršnog >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << odbora Skupštine srpske opštine Bosanska Krupa i i predsednik ratnog Predsedništva srpske opštine Krupa na Uni.
Tužilaštvo je u predlogu navelo da je u tom periodu Kličković naredio, planirao, pripremao, pomagao i podstrekivao ubistva, deportacije, prisilno preseljenje i zatvaranje stanovništva.
Sud smatra da na osnovu dokaznog materijala, postoji osnovana sumnja da je Kličković počinio to krivično delo, pa mu odredio pritvor, ocenivši da postoji opasnost od bega, kao i opasnost da optuženi van zatvora može uticati na tok krivičnog postupka, saopšteno je iz Suda BiH.
Gojka Kličkovića su izručile srpske vlasti Bosni i Hercegovini pre tri dana. On je bio u bekstvu od 1998. godine, nakon što je uz kauciju pušten iz zatvora u BiH, gde je bio pritvoren zbog optužnice za zloupotrebu položaja i falsifikovanja dokumenata.







