Kinezi falsifikovali patike u Pančevu

Izvor: Glas javnosti, 25.Dec.2010, 07:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kinezi falsifikovali patike u Pančevu

BEOGRAD- Carinici su, u saradnji s policijom, u magacinu koji je u Pančevu zakupila kineska firma "Liu Lingskjao", otkrili veću količinu patika za prodaju sa falsifikovanim znakovima svetskih brendova, čija je vrednost procenjena na oko 12.000 evra, saopšteno je iz Ministarstva finansija.

Carinici i policija otkrili su dve mašine za šivenje i lepljenje falsifikovanih znakova poznatih svetskih robnih marki kao što su Najke, Puma, Konvers, Katerpilar, Dolče Gabbana, oko 2.000 pari >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << patika sa ušivenim i zalepljenim znakovima, oko 500 pari patika bez obeležja, kao i znakove koji su tek trebali da budu našiveni na patike.

Zahtev za pokretanje prekršajnog postupka biće podnet protiv vlasnika kineske firme koja je zakupac magacina u kome je roba otkrivena, dok je roba oduzeta i biće privremeno zadržana pod carinskim nadzorom do okončanja postupka, navedeno je u saopštenju.

Nastavak na Glas javnosti...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Glas javnosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Glas javnosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.