Karić ne prihvata nagodbu

Izvor: Blic, 15.Apr.2011, 01:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Karić ne prihvata nagodbu

BEOGRAD - Punomoćnici porodice Karić nastavili su na jučerašnjem ročištu da osporavaju zahtev tužilaštva za privremeno oduzimanje imovine Sretenu Kariću i članovima njegove porodice zbog sumnje da su je stekli izvršenjem krivičnih dela, tvrdeći da su njihovi zakoniti prihodi 10 puta viši od imovine čije se oduzimanje traži.

Vrednost imovine čije oduzimanje traži tužilaštvo iznosi svega nekoliko stotina hiljada evra, dok se bogatstvo porodice Karić meri stotinama >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << miliona evra, naveli su pravni zastupnici Karićevih. Oni su juče podneli dokumentaciju kojom su osporavali zahtev tužilaštva da se Stefanu Kariću, Sretenovom sinu, oduzmu dve parcele i automobil marke „honda akord”.

Ročište će biti nastavljeno danas, a odluka o oduzimanju biće saopštena naknadno, pisanim putem. Sreten Karić je, zajedno s bratom Bogoljubom, optužen za malverzacije u kompaniji „Mobtel” i sumnja se da su sa saradnicima oštetili tu kompaniju i državu za oko 60 miliona evra.

Više tužilaštvo traži da se od Sretena Karića privremeno oduzme neizgrađeno zemljište u selu Bečmen kod Zemuna, površine 200 ari, i 4,5 odsto udela u vlasništvu firme „Junet internešenel”, ukupne vrednosti 120.000 evra.

Takođe, predlaže da se od Gorana Karića zaplene automobili „ferari 599” i „fijat 500 abart”, kao i stan površine 150 kvadratnih metara u strogom centru Beograda. Advokat Slobodan Šoškić, branilac Bogoljuba Karića, kaže za „Blic” da njegov klijent ne bi prihvatio sporazum o priznanju krivice ukoliko mu takvu mogućnost tužilaštvo ponudi.

- S obzirom na Bogoljubovo viđenje optužnice, on ne bi pristao na sporazum. Jer sporazum podrazumeva priznanje krivice, a on ne vidi sebe kao krivca. Mislim da tako nešto ne bi prihvatio, ma šta mu se nudilo i ma koliki iznos da bi trebalo eventualno da plati.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.