Jezdimir Vasiljević pušten iz pritvora

Izvor: Blic, Tanjug, 19.Okt.2009, 13:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Jezdimir Vasiljević pušten iz pritvora

Branilac Jezdimira Vasiljevića advokat Dragoljub Đorđević potvrdio je danas Tanjugu da je njegov klijent pušten iz ekstradicionog pritvora u Holandiji.



Đorđević, koji brani nekadašnjeg vlasnika piramidalne štedionice "Jugoskandik" , naveo je da je telefonom razgovarao sa Vasiljevićem, ali da će precizne informacije o razlogu puštanja njegovog klijenta iz pritvora dobiti u toku dana od holandskih vlasti.

Ministrarstvo pravde Srbije zatražilo je >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << ekstradiciju Vasiljevića sredinom aprila, nakon što je uhapšen po srpskoj poternici u Holandiji. Holandska policija uhapsila je Vasiljevića 4. aprila ove godine kada je, kako je tada saopšteno, hteo da preda dokumenta koja su mu bila potrebna za zahtev za azil koji je tražio.

Poternicu za Jezdimirom Vasiljevićem raspisao je Okružni sud u Beogradu, u aprilu 2006. godine, zato što se nije odazvao na nekoliko poziva za suđenje. Okružno javno tužilaštvo podiglo je optužnicu u junu 2001. godine, dok je Vasiljević bio u pritvoru. U februaru iste godine uhapšen je na beogradskom aerodromu, po povratku u Srbiju, iz koje je otišao još 1993. godine, kada je propala njegova banka. U pritvoru je ostao do 22. oktobra iste godine kada je sud odlučio da prihvati jemstvo, kuću u Beogradu od 524 kvadrata u ulici Augusta Cesarca na Dedinju, da bi ga pustio na slobodu. Posle bekstva iz zemlje i raspisivanja poternice, Vasiljeviću je propalo jemstvo tako što je založena kuća pripala državi. Ukoliko se vrati u Beograd, Vasiljevića čeka nastavak suđenja, zajedno sa bivšim saradnicima Ljubivojem Šundićem, Draganom Antonijevićem i Stevanom Protićem, za zloupotrebu službenog položaja, prevaru i utaju.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.