JOVAN MARIĆ: POŠTEDITE MAKAR DECU!

Izvor: Kurir, 10.Dec.2011, 08:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

JOVAN MARIĆ: POŠTEDITE MAKAR DECU!

BEOGRAD - Beznađe! Zbog beznađa i muke koja ih je snašla roditelji odlučuju da sa sobom u smrt povedu i decu, pošto ne vide drugo rešenje za bolji život svojih naslednika, slažu se stručnjaci.

BEOGRAD - Beznađe! Zbog beznađa i muke koja ih je snašla roditelji odlučuju da sa sobom u smrt povedu i decu, pošto ne vide drugo rešenje za bolji život svojih naslednika, slažu se stručnjaci.

Psihijatar prof. dr Jovan Marić kaže da je u slučaju Palka Ponjigera, >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << koji je sa sinom i suprugom skočio sa šestog sprata, reč o dubokoj depresiji.

- To dokazuje i njegovo pojavljivanje za govornicom na sastanku Udruženja vojnih beskućnika. Čovek je gotovo plakao - kaže dr Marić za Kurir.

Doktor objašnjava da roditelji koji žele da presude sebi i deci smatraju da njihovi mališani ne treba više da se muče.

- Teška situacija tera na očaj, kao i ozbiljni duševni poremećaji. Otac ili majka misle da je bolje da njihovi naslednici budu mrtvi nego da imaju mučenički život kakav su oni imali. Moguće i da je za Ponjigera život bio mučenje. Međutim, držao je dete u naručju kad je skakao sa šestog sprata, tako da se postavio kao da želi da dečak preživi - kaže dr Marić.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.