Izvor: B92, 30.Maj.2003, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Istraga protiv oštećenog Marića
Novi Sad -- Oštećeni Mladen Marić ni u petak nije mogao da da iskaz pred Okužnim sudom u Novom Sadu u procesu protiv "Veterničke grupe", jer je psihijatrijskm veštačenjem utvrđeno da nije sposoban da svedoči. U zvaničnom obrazloženju navodi se da Marić nije bio sposoban da svedoči, jer je danas saznao da je protiv njega pokrenut krivični postupak. Kako saznaje agencija Beta, novosadsko Okružno javno tužilaštvo podnelo je prošle nedelje zahtev za istragu protiv Marića zbog >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << razbojništva nad Goranom Obradovićem i zbog držanja municije. Incident sa Obradovićem dogodio se 29. januara kada je Marić, kako se sumnja, zajedno sa saučesnikom odvezao Obradovića na periferiju Novog Sada, gde su ga tukli bejzbol palicama i opljačkali.
Obradović je to prijavio tek dva meseca kasnije jer se, kako je rekao policiji i ranije plašio Marićeve reakcije, pošto je Marić veteran ratova na prostoru bivše Jugoslavije u protekloj deceniji. Prilikom pretresa Marićevog stana policija je pronašla deo opljačkane robe i okvir automatske puške sa 28 metaka, nakon čega mu je sud oduzeo putne isprave, odredio zabranu napuštanja boravišta i naredio da se javlja policiji svakih 15 dana. Marić je trebalo da svedoči pre dva dana, ali je tada tri sata zakasnio na glavni pretres i rekao da nije sposoban da svedoči, jer mu je policija upala u kuću.










