Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 28.Jan.2011, 14:27 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Istraga proitv Milovana Bojića
BEOGRAD -
Tužilaštvo je zatražilo sprovođenje istrage protiv nekadašnjeg ministra zdravlja Milovana Bojića zbog sumnje da je zloupotrebom službenog položaja oštetio kliniku "Ostrog" za 300.000 evra, u kojoj je rukovodilac medicinskog sektora, rečeno je danas Tanjugu u Višem sudu u Beogradu.
Povodom zahteva Višeg javnog tužilaštva za sprovođenje istrage, Bojića će saslušati istražni sudija, a potom odlučiti da li će pokrenuti istragu protiv njega, izjavila >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << je Tanjugu portparol suda Dušica Ristić.
Prema tvrdnjama tužilaštva, Bojić je svojevremeno podigao kredit od 300.000 evra, za koji mu je klinika "Ostrog" bila garant, a koji nije vratio.
Bojić je svojevremeno bio visoki funkcioner JUL-a.
Za krivično delo za koje se tereti zaprećena je kazna od dve do 12 godina zatvora.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Saratlić na slobodi
Izvor: Blic, 28.Jan.2011
BEOGRAD - Bivši direktor Instituta za kukuruz "Zemun Polje" Goran Saratlić pušten je danas da se brani sa slobode posle saslušanja kod istražnog sudije Višeg suda u Beogradu povodom sumnji da je, sa saradnicima, zloupotrebama službenog položaja oštetio Institut za tri miliona evra. ..Istražni...


















