Istraga proitv Milovana Bojića

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 28.Jan.2011, 14:27   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Istraga proitv Milovana Bojića

BEOGRAD -

Tužilaštvo je zatražilo sprovođenje istrage protiv nekadašnjeg ministra zdravlja Milovana Bojića zbog sumnje da je zloupotrebom službenog položaja oštetio kliniku "Ostrog" za 300.000 evra, u kojoj je rukovodilac medicinskog sektora, rečeno je danas Tanjugu u Višem sudu u Beogradu.

Povodom zahteva Višeg javnog tužilaštva za sprovođenje istrage, Bojića će saslušati istražni sudija, a potom odlučiti da li će pokrenuti istragu protiv njega, izjavila >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << je Tanjugu portparol suda Dušica Ristić.

Prema tvrdnjama tužilaštva, Bojić je svojevremeno podigao kredit od 300.000 evra, za koji mu je klinika "Ostrog" bila garant, a koji nije vratio.

Bojić je svojevremeno bio visoki funkcioner JUL-a.

Za krivično delo za koje se tereti zaprećena je kazna od dve do 12 godina zatvora.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Povezane vesti

Saratlić na slobodi

Izvor: Blic, 28.Jan.2011

BEOGRAD - Bivši direktor Instituta za kukuruz "Zemun Polje" Goran Saratlić pušten je danas da se brani sa slobode posle saslušanja kod istražnog sudije Višeg suda u Beogradu povodom sumnji da je, sa saradnicima, zloupotrebama službenog položaja oštetio Institut za tri miliona evra. ..Istražni...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.