Izvor: Blic, 19.Jul.2017, 17:25 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Irfan Deljević oslobođen optužbe
Viši sud u Novom Pazaru prihvato je zahtev za moralno zadovoljenje Irfana Deljevića iz Novog Pazara.
U rešenju ovog suda navodi se da je Deljević oslobođen od otužbe da je izvršio krivično delo teško ubistvo u saizvršilaštvu, jer nije dokazano da je ulinio krivično delo za koje je optužen, i odlučeno je da troškovi krivičnog postupka u odnosu na okrivljenog Deljevića, padaju na teret budžetskih sredstava suda.
U obrazloženju rešenja, navodi se da je >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << za ovo delo na 30 godina zatvora osuđen Admir Šipčanin.
Deljević je preko svog advokata podneo zahtev za moralno zadovoljenje, navodeći da su sredstva javnog informisanja izveštavala o brutalnom ubistvu Cvetka milenova, predstavljajući njega kao glavnog izvršioca ubistva iz koristoljublja. Međutim, on je presudama Višeg suda u Novom Pazaru i Apelacionog suda u Kragujevcu oslobođen od optužbe, ali da je zbog izveštavanja medija njegov ugled trajno i obiljno poljuljan.







