IPAK VEĆA KAZNA ZA PEDOFILA Zlatko Bat dobio pet godina zatvora zbog obljube deteta

Izvor: Blic, 22.Mar.2017, 12:19   (ažurirano 02.Apr.2020.)

IPAK VEĆA KAZNA ZA PEDOFILA Zlatko Bat dobio pet godina zatvora zbog obljube deteta

Zlatku Batu (61) iz Kusatka, koji je u januaru ove godine prvostepeno osuđen na tri godine i dva meseca zatvora zbog obljube i višegodišnjeg zlostavljanja maloletne rođake, Apelacioni sud preinačio je kaznu na pet godina zatvora.

Ovom odlukom Apelacioni sud je preinačio prvostepenu presudu Višeg suda u Smederevu koji je krajem decembra prošle godine Bata (61) osudio na tri godine i dva meseca zatvora zbog produženog krivičnog dela obljuba sa detetom.

U odluci >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Apelacionog suda, koja je objavljena na njegovom sajtu, navodi se da se osnovano se žžalbom Viššeg javnog tužžioca u Smederevu osporava odluka o kazni, jer je prvostepeni sud dao prenaglaššen značaj olakššavajućim okolnostima za Bata koje se ogledaju u njegovom ranijem žživotu i činjenici da se korektno držžao pred sudom.

Apelacioni sud se složio sa tužilaštvom i da prvostepeni sud nije na adekvatan način cenio to što je Bat prema devojčici duže vreme "preduzimao radnje izvršenja krivičnog dela za koja je proglaššen krivim", te da je svojim postupanjem zloupotrebio okolnost da je ona dolazila u njegovu kuću.

"To je sve na ošštećenu ostavilo nesagledive posledice, naročito imajući u vidu njen adolescentski period u kojem je dožživela tešku traumu", navodi se u odluci.

Suđenje Batu je bilo zatvoreno za javnost, a mediji su nakon prvostepene presude preneli da je osuđen jer je od 2006. do 2011. više puta obljubio S.S. koja je u to vreme imala 6 do 11 godna i živela je u njegovom komšiluku.

Devojčica je pritom ćerka njegove setre od strica. Obljuba je, inače, počela kada je S. S. imala svega šest godina.

Nakon te presude bio mu je ukinut pritvor ali je ubrzo odlukom Apelacionog suda ponovo vraćen u pritvor.

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.