Hidrolog za RTS: Na Dunavu će biti najveći vodeni talas

Izvor: Danas, 17.Sep.2024, 08:42

Hidrolog za RTS: Na Dunavu će biti najveći vodeni talas

Zbog obilnih padavina u srednjoj Evropi, raste vodostaj Dunava i u našoj zemlji. Na Dunavu će biti najveći vodeni talas, a na Savi će porast biti mnogo manji, rekao je za RTS hidrolog Dejan Vladiković uz napomenu da se u Srbiji ne očekuje tako ozbiljna situacija kao u Evropi.

Nastavak na Danas...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Hidrolog RHMZ: Srbiji ne prete kaktastrofe kao u Srednjoj Evropi, nema mesta panici

Izvor: Danas, 17.Sep.2024

Hidrolog iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda Dejan Vladiković izjavio je jutros da se u Srbiji ne očekuje tako ozbiljna situacija sa vodostajem Dunava i razornim poplavama poput onih širom Evrope, a najviše u Rumuniji, Mađarskoj, Austriji, Poljskoj i Češkoj.

Nastavak na Danas...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Danas. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Danas. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.