Izvor: Vesti-online.com, 09.Nov.2010, 18:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Hapšenja zbog prevara sa gorivom
Više od dvadeset radnika kompanije NIS-a i Veljko Jerković, zaposlen u Direkciji za kontrolu mera i dragocenih materijala pri Ministarstvu ekonomije, uhapšeni su rano jutros u akciji “Pištolj”, koju su pod rukovodstvom Specijalnog tužilaštva za organizovani kriminal izveli pripadnici SBPOK-a.
Jerković je osumnjičen da je organizator kriminalne grupe koja je, prema saznanjima policije, na benzinskim pumpama od građana krala 20 odsto plaćenog goriva, piše beogradski >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << "Blic".
Uhapšeni su uglavnom šefovi benzinskih pumpi, a akcija policije izvedena je na teritoriji cele Srbije, u Beogradu, Užicu, Lazarevcu...
Osumnjičeni se terete za zloupotrebu službenog položaja tešku više od dva miliona evra, odnosno krađu 1,9 miliona litara goriva! Krađa je, kako piše “Blic”, izvođena instaliranjem specijalnih ploča u benzinske stanice, koje su brojačem evidentirale količinu goriva koju su građani tražili i plaćali, dok je u rezervoar automobila ulazila količina manja za petinu.
Za nabavku specijalnih ploča, i dogovor sa šefovima benzinskih satnica, kao organizator grupe osumnjičen je Veljko Jerković, inače šef Odseka za kontrolu mera i dragocenih metala u Ministarstvu ekonomije.
"Ta grupa je poslednjih nekoliko ogodina organizovano potkradala građane prilikom kupovine goriva na benzinskim pumpama NIS-a", rekao je Dačić i dodao da je do sada prevara otkrivena na 15 pumpi, kao i da se akcija nastavlja.
Dačić je objasnio da su odgovorna lica Direkcije za kontrolu mera i dragocenih materijala i, takođe, odgovorna lica Sektora za održavanje benzinskih stanica NIS-a omogućila nezakonito baždarenje protoraka pumpnih automata.
"Oni su lažno podesili protok na automatima za prodaju goriva građanima i oštetili ih, kako je do sada utvrđeno, za više od dva miliona evra", rekao je Dačić.
Ministarstvo ekonomije i regionalnog razvoja saopštilo je da je Veljko Jerković, zaposlen u Direkciji za mere i dragocene metale, uhapšen na osnovu istrage koju je to ministarstvo iniciralo pre šest meseci.
U saopštenju je navedeno da Jerković nije funkcioner u tom Ministarstvu, niti u njemu radi, već je 13 godina stalno zaposlen u Direkciji za mere i dragocene metale, koja je kao institucija pod nadležnošću Ministarstva ekonomije.
Ministarstvo ekonomije je iniciralo i dostavilo Ministarstvu unutrašnjih poslova (MUP) sve potrebne informacije do kojih je došlo i sve vreme istrage je sarađivalo sa policijom, navedeno je u saopštenju.
Nastavak na Vesti-online.com...













