Izvor: Blic, 08.Mar.2004, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Hag još visi nad mojom glavom
Hag još visi nad mojom glavom
General Nebojša Pavković tvrdi da su sve optužbe koje je na njegov račun iznela bivša supruga Glorija - a tiču se navodnih pretećih pisama i telefonskih poziva - laži i manipulacije.
- Iznenađen sam što je predstavljena kao Glorija Pavković. Koliko znam, ona se više tako ne preziva i ja ne bih želeo da se ikada više njeno ime pominje pored mog prezimena. Njene optužbe dolaze u momentu kada gubi pozicije koje je do sada imala. >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Znači do sada je bila nedodirljiva, ohola, osiona, pretila, a sada se pojavljuje da objašnjava da li je Beba Popović njen ljubavnik ili nije. Ja se ne sećam da sam negde čuo ili pročitao da je neko vezuje za Bebu kao ljubavnika. Šta je ona projektovala i šta demantuje, ne znam. Beba Popović je čovek koga sam ja prozvao u Specijalnom sudu kada sam davao odbranu za 'slučaj Budva'. Rekao sam da iza mog hapšenja stoji politička odluka, odnosno Beba Popović, Nenad Milić i Čedomir Jovanović, da su podstrekači Glorija Marković, njen otac Dragan, brat Dejan, a da su izvršioci bili generali Boro Banjac, general Milan Obradović i pukovnik Miodrag Vuković. Jedan od podstrekača bio je i Andrija Jovićević, bivši ministar MUP-a Crne Gore. Dakle, ja sam prvi to izrekao i rekao sam da su upravo to ljudi koji se nalaze u vrhu piramide organizovanog kriminala. Kao što znate, kasnije se sve to potvrdilo. Čak je i taj gospodin Beba Popović sam priznao da je idejni tvorac 'Sablje', da je on njom rukovodio i da je on učestvovao u odlučivanju ko će biti uhapšen a ko pušten. Raspolažem informacijama da je prisustvovao kolegijumima u MUP-u u to vreme i da je sa tih sastanaka direktno davao informacije u štampu - kaže general Pavković. Pominjana su preteća pisma?
- Ja nemam razloga da pretim ni njoj, niti njenoj porodici.
Čitava ta porodica je u paranoji i mislim da se svi oni kriju. Ona treba da zna kakve je poslove i sa kojim ljudima radila dok sam ja bio u zatvoru i ona zna zbog čega se plaši. Njen otac i brat to takođe znaju i da bi na neki način pokrili sve to, oni izmišljaju priču kako im ja pretim. Tako dobijaju pokriće da im uticajni ljudi iz MUP-a daju obezbeđenje. Pa imate situaciju da Gloriju Marković obezbeđuju policajci ispred stana gde stanuje, pa u pokretu, pa joj daju vozila da se prevozi, zato što joj, navodno, ja pretim. Ja sam samo u ovom trenutku zabrinut za moje dete s obzirom na njeno okruženje. Insistiram da sudbina moga deteta ne zavisi samo od Glorije Marković, ona nema prava da detetu uskraćuje da viđa oca. Nisam ga video skoro tri meseca.
Šta je u pozadini vašeg hapšenja?
- Čitava farsa oko mog hapšenja je bila da bi me izručili Hagu. Ja sam uhapšen po preporuci Bebe, Čede i Milića, a kasnije se u to uključila i Glorija Marković. Ideja je bila da budem uhapšen i da se što duže držim u zatvoru dok ne stigne optužnica iz Haga. Optužnica je stigla dok sam ja bio u zatvoru, ali je bila objedinjena i na njoj su još bili Lukić, Lazarević i Đorđević, pa nisu mogli da izdvoje samo mene. I onda su išli na to da konstruišu 'slučaj Budva'. Kada sam pušten, onda sam ja to sve saznao. Haška optužnica je još uvek aktuelna?
- Taj Hag i dalje visi nad mojom glavom, ali ja sam čovek koji se ne plaši. Moja sudbina je ostala na Kosovu 1999. godine i tada sam prekinuo da razmišljam o tome šta može da mi se desi, šta će mi se desiti i kakav će mi život biti. Ja nisam problem. Problem je što se prava istina o stradanju srpskog naroda na Kosmetu, stradanju nedužnih vojnika i policajaca ne može dokazati u Hagu. Ako bi se istina mogla dokazati u Hagu, ja bih odmah tamo otišao. Da li je sa vama kontaktirao neko iz nove garniture povodom haške optužnice?
- Nije niko, niti sam ja sa nekim kontaktirao. Još je rano, verovatno će kontaktirati sa mnom. Ranko Pivljanin











