
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 14.Jun.2024, 14:25
Gujon: Bitka na Košarama je simbol za hrabrost i patriotizam
Direktor Kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujon izjavio je danas da je bitka na Košarama simbol za hrabrost i patriotizam koji će nadahnjivati buduće generacije.
"U mom detinjstvu kada je otac hteo da mi objasni šta je hrabrost pričao mi je o Leonidi i bici na Termopilima. Ta bitka je kroz vekove postala sinonim za hrabrost i žrtvu u evropskim narodima. Srbija ima svoje moderne Termopile. Srbija ima Košare", napisao je Gujon na društvenoj mreži "Iks" povodom >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << obeležavanja 25 godina od borbe srpskih vojnika na Košarama.
Takođe je rekao da svi imaju večni dug prema herojima koji su tokom osam nedelja "žestokih borbi" branili južnu granicu i celu Srbiju.
"U trenucima kolebanja i malodušnosti setićemo se njihove hrabrosti i žrtve", istakao je Gujon.
Bitka na Košarama počela je 9. aprila 1999. godine, kada su pripadnici tzv OVK uz podršku artiljerije Albanije, NATO avijacije i instruktora, napali karaulu Košare na jugoslovensko-albanskoj granici.
Bitka na Košarama trajala je 67 dana, a u njoj je poginulo 108 pripadnika tadašnje Vojske Jugoslavije.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...