Izvor: Kurir, 12.Mar.2012, 12:24 (ažurirano 02.Apr.2020.)
GORI PSIHIJATRIJSKA BOLNICA U GORNJOJ TOPONICI
Požar je izbio na krovu jedne od zgrada bolnice pre 10 časova
NIŠ - U jednoj od zgrada Specijalne psihijatrijske bolnice u Gornjoj Toponici kod Niša izbio je požar.
U policiji je rečeno da su vatrogasno-spasilačke ekipe na mesto požara stigle nešto pre 10 sati.
"Požar je izbio na krovu jedne od zgrada bolnice u Gornjoj Toponici", rekla je portparolka niške policije Lidija Pavlović.
Oko stotinu pacijenata iz jedne >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << od zgrada Psihijatrijske bolnice evakuisano je, rečeno je u Vatrogasno spasilačkoj
brigadi u Nišu.
Glavni terapeut bolnice Miodrag Krstić rekao je novinarima da su pacijenti smešteni u zgradu Doma kulture u kompleksu bolnice.
Prema njegovim rečima, krovna konstrukcija je brzo izgorela, a zbog vetra je pretila opasnost da požar zahvati susedne zgrade.
"Pacijenti su dobro reagovali, napustili su zgradu, sreća je da su svi pokretni", rekao je Krstić. U jednoj od zgrada Specijalne psihijatrijske bolnice u Gornjoj Toponici kod Niša danas nešto pre 10 sati je izbio požar.
Vatrogasno-spasilačke ekipe su odmah stigle na mesto požara i trenutno tri vatrogasna vozila gase požar.







