Izvor: Press, 10.Jul.2010, 03:51 (ažurirano 02.Apr.2020.)
„Fantom sa lancima" izručen Austriji!
Crnogorskog državljanina Svetislava Danilovića (54), zvanog „fantom sa lancima", Srbija je izručila Austriji. Beogradska policija je u martu u saradnji sa kolegama iz Austrije uhapsila Danilovića
- Službenici Interpola iz Beča raspisali su međunarodnu poternicu za Danilovićem, zbog otmice i pokušaja iznude-navodi se u saopštenju MUP-a Srbije.
Svetislav Danilović, kog su austrijski mediji nazvali „fantom sa lancima" zbog toga >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << što je svoje žrtve uvek vezivao lancima, uhapšen je pre četiri meseca u Srbiji na osnovu austrijske poternice. On je napisao knjigu o svojim zločinima. Svom „delu", napisanom na 260 strana, dao je naslov - „Želeo sam da ih sve otmem!"
Prema pisanju medija, policija sumnjiči Danilovića za desetine otmica u Austriji i Švajcarskoj. U svojoj knjizi Danilović, koji je oženjen srpskom policajkom i čija ćerka i unuci žive u Austriji, nije izostavio gotovo ništa. U svom „delu" do detalja je opisao svoje kriminalne poduhvate!
Pukovnik austrijske kriminalističke službe Franc Polcer izrazio je posle hapšenja zadovoljstvo što je „opasni međunarodni zločinac" uhapšen.
- U svom rancu, Danilović je uvek imao lance kojima je vezivao svoje žrtve. Tokom istrage, nađeni su i nacrti iz kojih se vidi da je planirao nove otmice i ucene - istakao je Franc Polcer u izjavi za austrijske medije.
Na bekstvo u Srbiju Danilović se odlučio kada je situacija u Austriji postala suviše rizična po njega.






