FOTO: Rumljanin godinama gomila otpad u stanu

Izvor: Radio 021, 06.Avg.2014, 18:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

FOTO: Rumljanin godinama gomila otpad u stanu

Vojni penzioner Đ.S. iz Rume godinama predstavlja problem stanara u Ulici Veljka Dugoševića.

Kako kažu njegovi susedi, on godinama dovlači stvari iz kontejnera u stan na trećem spratu, a skladišti ih i na terasi, što stvara nesnosan smrad i zagađuje okruženje, čak i terase najbližih komšija. Kako za 021 kaže Nikolina Rakić, on stvari koje dovuče iz kontejnera i u istom, prljavom stanju kasnije ih prodaje na vašaru, iako finansijski ne spada u ugrožene građane.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 <<
"To nije samo garderoba, to su i ogromni koferi, lavaboi, čitave wc šolje, lusteri, pa ponekad fotelje i kreveti. Uvek napravi haos u hodniku, jer sa tim stvarima ume slučajno da dovuče i neka pokvarena jaja, pa se to prospe i razbije. Čak mu i neke naivne bake dolaze u stan da kupe jeftinu garderobu, ali većinu tih predmeta taloži u stanu i sakuplja. Par puta sam u prolazu videla da se ne može proći od te gomile. Jednostavno je kompulsivni sakupljač, ali ta činjenica meni i komšijama ne smeta. Najveći problem je što se taj stan ne luftira i svaki put kada otvori vrata ceo hodnik se užasno oseća, a stanari se bukvalno guše", tvrdi njegova komšinica sa sprata iznad. Ona dodaje da svaki put kada dovlači otpad, on ostavi u hodniku nered koji ne počisti.

"Prozor i vrata terase otvori retko, a kada ih otvori, meni cela soba i terasa užasno smrde, jer živim iznad njega. Tako je i komšijama koji žive u blizini. Postoje još neke 'sitnice', kao što je smeće na njegovoj terasi. Njime je bukvalno zatrpao prozor komšinice koja živi pored njega. Em što je u toj prostoriji ostala bez dnevne svetlosti, em i da joj se omogući otvaranje tog prozora, ugušiće se. Takođe, u toj gomili ranije su bile neke farbe, a nekako su pale sa terase i prosule se na automobil jednog mladića iz ulaza", svedoči naša sagovornica.

Ostale komšije se sa njim svakodnevno svađaju, a zabrinuti su i za svoje zdravlje.

Prema rečima Nikoline Rakić, komunalna inspekcija je reagovala nekoliko puta usmenim kaznama, kada je Đ.S. obećavao da će sve stvari izneti i rešiti pitanje higijene u stanu i okolini. Sve se, međutim, završilo na obećanjima.

"Inspekciji je jednom prilikom rekao da smatra da kod njega ništa ne smrdi. A kada sve te stvari dovuče na sprat, on je srećan i poletan", kaže ova stanarka.

Kako za 021 kažu iz Centra za socijalni rad opštine Ruma, ne postoji evidencija o slučaju Đ.S, a građani bi trebalo da se okupe i kolektivno upute žalbu, nakon čega će centar moći da reaguje.

Psiholog Andrea Mezei kaže da ovo nije školski primer opsesivno-kompulzivnog poremećaja, već podvrsta, ali da je svakako u pitanju neki poremećaj.

"Psiholog bi trebalo da ima veći uvid u slučaj da bi postavio dijagnozu, jer mi radimo sa svakim slučajem posebno i istražujemo istoriju bolesti. Moguće je da je i on ima", kaže Mezei. (Gorica Nikolin - Ova adresa el. pošte zaštićena je od spam napada, treba omogućiti JavaSkript da biste je videli )

Nastavak na Radio 021...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.