Dve žrtve iz BiH

Izvor: Akter, 25.Mar.2015, 15:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dve žrtve iz BiH

Čelnici nemačke aviokompanije Džermanvings saopštili su danas da su u nesreći aviona koji se u utorak srušio u francuskim Alpima poginula 72 Nemca, 35 Španaca, po jedna žrtva iz Velike Britanije, Holandije, Meksika i Izraela

Menadžer te kompanije Tomas Vinkelman rekao je na konferenciji za novinare da su poginule dve osobe iz Australije, Venecuele i SAD.

Vinkelman je dodao i da nisu uspeli da ostvare kontakt sa rodbinom svih žrtva kao i da nacionalna pripadnost >> Pročitaj celu vest na sajtu Akter << nekih žrtava nije jasna zbog dvostrukog državljanstva.

Ambasador BiH u Nemačkoj Edin Dilberović potvrdio je za N1 televiziju da su se u avionu Airbus A320 stradale dve osobe poreklom iz Bosne i Hercegovine.

On je istakao da je Ambasada BiH u Nemačkoj kontaktirala porodicu bračnog para Ehreta i Emire Smailagić, i da je potvrđeno da su se oni nalazili na kobnom letu.

Oni su se odrekli državljanstva BiH i u jučerašnjoj nesreći vode se kao državljani Nemačke.

Nastavak na Akter...



Povezane vesti

SA ‘NOU KAMPA’ U SMRT: U nemačkom avionu bilo i sportskih novinara, izveštača sa ‘El Klasika’

Izvor: HotSport.rs, 26.Mar.2015, 13:08

Četvorica sportskih novinara iz Irana svojim novcem platila su karte i put u Evropu, dvojica na ‘El Klasiko’ između Barselone i Reala, a dvojica na pripreme reprezentacije Irana. Kući vratila samo druga dvojica, dok su kolege sa ‘Kamp Nou’ stadiona poginula u avionskoj nesreći o kojoj trenutno...

Nastavak na HotSport.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Akter. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Akter. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.