Izvor: Blic, 04.Nov.2010, 23:20 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dve osobe poginule, tri povređene u udesu
Vozači Radomir Jakovljević (60) i Dragan Jovanović (31) su poginuli, a D. J. (51), S. I. (59) i jedna osoba čiji identitet još nije utvrđen, teško su povređeni u stravičnom sudaru automobila, dva kamiona i šlepera juče oko sedam sati na putu Dobanovci-Ostružnica. Povređeni su u životnoj opasnosti, a smešteni su na intenzivnu negu u Urgentnom centru.
Do nesreće je, kako saznajemo, došlo kad je Jakovljević, upravljajući "golfom 4” lozničkih registarskih oznaka, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << u pravcu prema Ostružnici, nije dobro procenio situaciju i krenuo u preticanje po gustoj magli.
U trenutku dok je mimoilazio šleper sa prikolicom (BG-821-967), u punoj brzini naleteo je na kamion "mercedes sprinter” (BG-737-723), koji je nailazio iz suprotnog smera.
Nakon sudara, na njih je naleteo drugi kamion (BG-975-429), a zatim i šleper bugarskih registarskih oznaka.
Vozači "golfa 4” i "mercedes sprintera” poginuli su na licu mesta. Od siline udara, kamion je više od 20 metara gurao "golfa”, koji je na kraju udario u zaštitnu ogradu.
- Išao sam iz pravca Dobanovaca prema Ostružnici i odjednom je došlo do stravičnog sudara. Nisam stigao da zakočim i naleteo sam na automobil kojeg je od siline udara kamion bacio na moju stranu. Čuli su se jauci, povici za pomoć, ali ništa nismo mogli da uradimo dok nisu došli vatrogasci, koji su sekli automobil kako bi izvukli povređene - priča vozač šlepera bugarskih registracija.
Troje teško povređenih zbrinuto je na Odeljenju intezivne nege Urgentnog centra i njihovo stanje lekari su okarakterisali kao teško.
- Svi su u životnoj opasnosti. Pacijent D. J. ima povredu glave i polomljena rebra, dok je S.I. zadobio povredu grudnog koša. Pacijentu, čiji identitet nam još nije poznat, teško je povređena glava i sada je svestan - kažu u Urgetnom centru.
$(document).ready(function(){ $('#article_gal').show(); $('#article_gal_thumb').slideDown(200); $('#article_slide').cycle({ fx: 'fade', speed: 0, timeout: 0, pager: '#article_gal_thumb ul', pagerAnchorBuilder: function(idx, slide) { thumb = $('img',slide); var src = thumb.attr('thumb'); var title = thumb.attr('title'); return ''; // generisi navigaciju } }); $("#simplePrevious").addClass("disabled"); $("#article_gal_thumb").jCarouselLite({ btnNext: "#simpleNext", btnPrev: "#simplePrevious", circular: false, visible: 6 }); }); $(function() { $("a[rel=intext_gallery_904]").lightBox({containerResizeSpeed: 450 }); //$('.knowledge').tipsy({gravity: 's', fade: false}); });
Saobraćaj na putu Dobanovci - Ostružnica više od četiri sata bio je potpuno blokiran. U kolonama je stajalo na stotine kamiona, koji koriste ovaj obilazni put oko Beograda. Staklo, plastika. metal, rasuti su bili po ulici, a šlep-službe pokušavale su više od dva sata da odvuku kamion u koji je "golf 4” udario.











