Izvor: S media, 07.Feb.2013, 22:16 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Darko Šarić prešao u Cirih?
Prema poslednjim informacijama kojima raspolažu naši istražni organi, Darko Šarić se krije u Švajcarskoj. Tamo je prebegao iz Južnoafričke Republike. Izvesna saznanja govore da se vratio tamo gde ga je zatekao i početak „Balkanskog ratnika“ - u Cirih, piru "Novosti".
Rekonstrukcija kretanja ovog pljevaljskog narko-bosa pokazuje da se on krajem decembra prošle godine prebacio u Evropu. Put Darka Šarića, uz srpsku policiju i službe, prati i američka Agencija >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << za borbu protiv narkotika, DEA, kao i najmoćnije svetske obaveštajne agencije.
Prema nekim informacijama, Šarić je morao da napusti Južnu Afriku jer je tamo za njega postalo „vruće“. Navodno, Veselin Vesko Laganin, Somborac koji živi u Južnoafričkoj Republici i glavni je snabdevač Australije kokainom, odbegli Rodoljub Radulović i treći, javnosti nepoznat šef mafije, morali su da se odreknu Šarića kako i sami ne bi došli u situaciju da budu proterani iz JAR ili uhapšeni.
"Darko Šarić je jednom priveden, pa je pušten, uz objašnjenje da to nije on ", objašnjava izvor "Novosti". "To je, međutim, bila igranka lokalne policije i mafije, kao upozorenje da nije bezbedan i da se skloni. Čak su se oglasili i predstavnici policije sa podacima da se sumnja da je čovek koji je lociran Šarić, a onda je sve demantovano."
Procenjuje se da je Šarić na putu do Švajcarske koristio lažni slovački pasoš, jer više nije mogao da koristi falsifikovanu putnu ispravu Južnoafričke Republike, sa imenom Bur-jan van Husel.
(Novosti)
FOTO: MUP
Šarić u Cirihu, u Južnoj Africi ga izdao Miša Banana
Izvor: NoviMagazin.rs, 07.Feb.2013
Prema poslednjim informacijama kojima raspolažu srpski istražni organi, Darko Šarić se krije u Švajcarskoj odakle je prebegao iz Južnoafričke Republike. Izvesna saznanja govore da se vratio tamo gde ga je i zatekao i početak 'Balkanskog ratnika' - u Cirih.














