Danas presuda Mladenu Obradoviću

Izvor: Blic, 20.Apr.2011, 10:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Danas presuda Mladenu Obradoviću

BEOGRAD - Oko 50 pripadnika organizacije "Obraz" okupilo se ispred Višeg suda u Beogradu očekujući presudu vođi "Obraza" Mladenu Obradoviću.

Oni su razvili veliki transparent koji glasi "Osvetlimo obraz otočanstvu". Suđenje će zbog velikog prisustva ljudi kasniti. Ispred suda su se mogli videti i pojedini poslanici Srpske radikalne stranke.

Viši sud u Beogradu izreći će danas presudu >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << vođi organizacije ''Obraz'' Mladenu Obradoviću i još jedanaestorici optuženih za organizovanje nereda povodom "Parade ponosa", 10. oktobra prošle godine u Beogradu.

Glavnooptuženi Obradović je na svom poslednjem pojavljivanju pred sudskim većem odbacio krivicu koja mu se stavlja na teret i izjavio da su pripadnici "Obraza" iz moralnih razloga negodovali prilikom održavanja "Parade ponosa".

- Ne osećam se krivim za krivično delo koje mi se stavlja na teret. Opšte je poznato da sam pripadnik "Obraza" i koji je naš stav bio povodom odžavanja Parade ponosa i taj stav nismo iznosili da bi širili mržnju i diskriminaciju i da bi se sa nekim obračunavali, već iz moralnih razloga - rekao je Obradović iznoseći svoju odbranu.

On je rekao da nisu tačni navodi optužnice da je organizovao grupe koje su po Beogradu pravili incidente i sukobljavali se sa policijom.

- Uhapšen sam u 9.02 minuta ispred Mekdonaldsa na Zelenom vencu, nekoliko sati pre nego što su neredi počeli. Odveden sam u stanicu policije u Novi Beograd i sa policijske motorole sam slušao šta se dešava u gradu. Na dan održavanja "Parade ponosa" nismo nameravali da se sa bilo kim sukobljavamo već je bio organizovan skup u Vaznesenjskoj crkvi gde smo trebali da prisustvujemo liturgiji - rekao je Obradović na suđenju i dodao da je u trenutku hapšenja bio sa suprugom.

Njemu i pripadnicima njegove organizacije preti kazna do 12 godina zatvora zbog krivičnog dela nasilničkog ponašanja na javnom skupu.

Više tužilaštvo u Beogradu predložilo je u završnoj reči da se Obradović i ostali proglase krivim i osude po zakonu, jer je dokazano da su organizovali nerede za koje se terete, dok je odbrana zatražila oslobađajuće presude i da im se ukine pritvor u kome se nalaze od 10. okobra prošle godine.

Povezane vesti: Presuda Obradoviću i osmorici optuženih 20. aprila Vođa Obraza ostaje u pritvoru Sutra počinje suđenje vođi "Obraza" zbog nereda na Paradi ponosa Suđenje vođi Obraza u četvrtak Optužnica protiv vođe "Obraza" Mladena Obradovića
Pogledaj vesti o: Organizacija Obraz

Nastavak na Blic...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.