Izvor: Glas javnosti, 28.Okt.2008, 10:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dačiću držimo te za reč

BEOGRAD - Nadamo se da će Ivica Dačić u skorije vreme održati svoje obećanje i da će rešiti probleme koji se tiču, ne samo policijske brigade, već cele teritorije Srbije, kao i da će povećati plate - rekao je juče za Glas Veljko Mijailović, predsednik policijskog sindikata Srbije.

Ministar policije Ivica Dačić prekjuče je najavio skorije povećanje zarada policije i rešavanje ostalih problema, zbog kojih je beogradska brigada u petak uveče, zbog iscrpljenosti odbila da >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << izađe na dužnost. Dačić je najavio da otpočeti i rešavanje stambenih problema pripadnika MUP-a i da će pokušati da reši pitanje prekovremenog rada.

Naglasivši da zna koliko je težak posao policajca, Dačić je obećao da će ih podržati u njihovim zahtevima, ali i istakao da niko neće biti privilegovan ukoliko prekrši zakon.

- Mi smo te noći imali pozive iz svih policijskih uprava, i da su svi hteli da stanu sa radom. Rekao sam im da naređenja treba da izvršavaju, da ne treba stati, da treba da vidimo odgovor Dačića na naše zahteve, kojoj se on na kraju pozitivno odazvao. Sada samo čekamo da li će on primiti predstavnike Policijskog sindikata, i da se lično upozna sa problemima - dodao je Mijailović.

Mijailović tvrdi da direktor policije Milorad Veljović vodi propagandističku i autoritarnu politiku prema zaposlenima zbog čega traži njegovu smenu ili ostavku.

On je prekjuče izjavio da direktor Veljović i novoimenovani šef Informativnog biroa MUP-a Suzana Vasiljević ‘’pokušavaju da ga diskredituju, zato što žele da nastave da ministru predstave lažnu sliku o stanju među zaposlenima u MUP-u’’. Dodao je da rukovodioci tlače i vrše represiju nad radnicima Ministarstva, a da za to niko ne zna i sve prođe nekažnjeno.

Nastavak na Glas javnosti...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Glas javnosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Glas javnosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.