Izvor: Blic, 28.Jan.2002, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
'DSS liči na sektu opasnih namera'
'DSS liči na sektu opasnih namera'
BEOGRAD - Prepucavanje između Demokratske stranke Srbije i Dušana Mihajlović, ministra srpske policije, povodom nabavke i poklanjanja pištolja ministrima Vlade Srbije, nastavljeno je i juče otvorenim pismom Dušana Mihajlovića u kojem naglašava da više ne želi da ćuti i trpi svakakve uvrede i klevete. U Mihajlovićevom pismu, koje prenosimo u celini, stoji:
'Gomila gluposti, napisana u saopštenju pod zvaničnim naslovima >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << ‘Naoružani članovi Vlade’, potpisana od informativne službe DSS, ne bi zaslužila komentar da se ne radi o stranci čiji je šef ujedno i Predsednik naše države i da nije reč o stranci čije ponašanje najviše liči na sektu opasnih namera. Zato želim da upozorim javnost i samog gospodina Predsednika da su pojedinci iz predsednikovog okruženja sada zaista prevršili svaku meru. Poslednji je trenutak da se sami zaustave. Ako to sami ne urade, svi smo dužni da ih zaustavimo u suludoj raboti rušenja sopstvene države. Ne samo zato što bi rušenjem države gospodin Koštunica postao ‘Jovan bez zemlje’, nego zato što građani Srbije zaslužuju da budu građani ujedinjene Evrope, a ne da im u rasturenim protektoratima tuđi vojnici i policajci održavaju mir i čuvaju živote i imovinu.
Umesto da se zamisle nad ozbiljnošću ovog pitanja, neprestano smo suočeni s njihovom drekom o kriminalu čija je jedina svrha, da pred javnošću sakriju činjenicu da u Srbiji u poslednjih godinu dana nema veće kriminalne afere iza koje ne stoje novokomponovani članovi i finansijeri DSS-a, od slučaja njihovog tajnog agenta Gavrilovića, do ‘najvećeg prijatelja’ Srba, Alije Delimustafića.
Sasvim razumem da su u velikoj nuždi zato što svakog dana u svakom pogledu gube sve više od političkog kapitala koji im je doneo DOS, ali onom ko ne zna šta hoće, ne može se pomoći.Ja znam šta hoću i kao ministar uporno idem prema cilju, a to je evropska policija u Srbiji 2004. godine. Te godine se navršava 200 godina od početka borbe za modernu srpsku državu. U MUP-u sve radimo javno i sve što radimo dostupno je javnosti. Zato nisam gubio vreme bacajući se kamenom na svakog psa koji zalaje pored puta, jer znam da ‘vode i zlobe nikad neće nestati’, ali građani Srbije danas zaslužuju odgovore na optužbe onih koji nikad nisu prežalili hapšenje Miloševića i koji mirno ne spavaju zbog mogućnosti da se Miloševiću pridruži Radovan Karadžić.
Ocene o radu i učinku policije u Srbiji demantuju činjenice i kvalifikovana mišljenja kompetentnih stručnjaka širom sveta.
Pištolji koje su dobili pojedini članovi Vlade nemaju ugraviran ničiji lik i iz njih nije pucano ni na koga, pogotovu ne na nedužne građane Sarajeva.
Notornu laž da ‘Lutra’ nabavlja ‘zipo’ upaljače i nožiće teško je demantovati, ali ako je ponove, njeni autori će morati da je dokazuju na sudu, jer u Srbiji suda ima. Primedbe oko tendera poštovaću onog trenutka kada čujem da je reč ‘tender’ upotrebljena u institucijama koje kontroliše DSS.
Što se rešavanja slučajeva sa političkom pozadinom tiče, javnost zna da je MUP u ovom sastavu rešio više slučajeva nego njihov štićenik Rade Marković, koji im može dati odgovore i za ostale slučajeve koji ih interesuju.U vezi sa primedbom da se troše milioni za modernizaciju policije, podsećam da sirotinjska policija ne služi nikome i da je dobro što Republička vlada želi policiju na evropskom nivou.
Ako neko iz firme koja jedina uživa sve privilegije vlasti i opozicije otkrije negde da se pare nenamenski troše, neka to potkrepi dokazima. Na taj način bi se rešili svoje glavne more - oslobodili se ministra koji im je, zbog pljačke budžeta i građana uhapsio Miloševića, i koji je poveo istragu o masovnim grobnicama - čim je za njih saznao - ne razmišljajući o tome čiji je ‘kalašnjikov’ proizveo žrtve.
Pošto dokaza za nenamensko trošenje para ne može biti, savetujem im da budu strpljivi i da ne brinu za Vladu Srbije koju su napustili jer nisu bili sposobni da rade svoj odgovorni posao. Vlada će trajati jer se u Srbiji, i pored njihove opstrukcije, svakoga dana lakše diše i bolje živi. Svakako da može da bude i brže i bolje, ali bar pravac nije okrenut avetima prošlosti i nema mržnje u jeziku kojim govori Vlada Srbije!
Ovo saopštenje DSS me je opomenulo da bi trebalo u svemu da budem pravi srbijanski ministar policije i da svako treba da dobije ono što zaslužuje po zakonu i pravdi. Tužno je što u DSS ne shvataju da se neće vratiti staro jednoumlje i jednovlašće koje priželjkuju sa ostacima propalog nacionalnog i državnog projekta. Sve se mora promeniti. To se ne može uraditi demagoškim bacanjem prašine u oči unesrećenim građanima, niti se može preko noći udariti sekirom kojom vitlaju novi revolucionari. Policija je danas izvan politike, ali ću ja kao građanin uvek biti protiv novih partizana koji misle da svet od njih počinje i od njih zavisi', kaže se na kraju pisma ministra Mihajlovića.










