ČOVEK IZGOREO U POŽARU

Izvor: Kurir, 30.Okt.2007, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

ČOVEK IZGOREO U POŽARU

KRAGUJEVAC - Četrdesetdvogodišnji Boran Jovanović iz Prnjavora kod Batočine stradao je u požaru koji je u nedelju oko 23 sata zahvatio njegovu kuću. Pripadnici vatrogasnih jedinica iz Kragujevca i Batočine iz kuće su izvukli Jovanovićevo ugljenisano telo, koje je prebačeno u prosekturu kragujevačkog Kliničkog centra na obdukciju.

- Da Boranova kuća gori, javila mi je prijateljica, i odmah smo pozvale vatrogasce. Celo selo je priteklo u pomoć, ali ništa nismo mogli. Vatra >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << je bila do neba i jadnom Boranu nije bilo spasa - kaže za Sinu Nada Tanasijević, meštanka Prnjavora. - Živeo je sam i grdan, nikog svog nema u selu. Nije bio zaposlen i živeo je od nadnice. Težak život je imao. Nema ko ni da ga sahrani - dodaje Tanasijevićeva.

Boranove rođene sestre odavno žive i rade u inostranstvu. Jedna je u Australiji, a druga u Nemačkoj.

- Opština će organizovati sahranu i već su ljudi iz Centra za socijalni rad na terenu. Mi ćemo platiti sve što u ovakvim slučajevima treba, i pogrebnu opremu i troškove sahrane - izjavio je Radiša Milošević, predsednik Batočine.

- Ove godine bilo je najviše intervencija u istoriji vatrogasne službe u Kragujevcu. Od početka godine imali smo 1.672 intervencije, a proteklog vikenda čak devet. U tim intervencijama, bilo da je reč o gašenju požara ili o tehničkim intervencijama u saobraćajnim nezgodama, stradalo je dvanaest osoba - kaže Nenad Milošević, komandant kragujevačke vatrogasne spasilačke jedinice.

U gašenju požara u Prnjavoru učestvovale su vatrogasne ekipe iz Batočine i Kragujevca. Samo dan ranije do temelja je izgorela baraka u Staroj radničkoj koloniji, i u njoj tri stana i poslovni prostor. - Na gašenju požara bila su angažovana 42 vatrogasca i deset vozila - navodi Milošević, naglašavajući da je uzrok većine požara ljudski faktor.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.