Izvor: Kurir, 19.Sep.2011, 16:22 (ažurirano 02.Apr.2020.)
ČEČENSKI TERORISTA UHAPŠEN NA GRANICI HRVATSKE I SLOVENIJE
ZAGREB- Čečen Aslan Kagermanov (33), koji je osumnjičen za pokušaj ubistva ruskog policajca na Kakavkazu uhapšen je na graničnom prelazu Macelj, kada je pokušao da uđe u Sloveniju, objavili su hrvatski mediji.
Kako mediji javljaju Kagermanov je uhapšen kada su policajci uzeli njegov pasoš da provere. Tokom provere upalila se lampica za njim postoji potera Interpola Rusije već sedam godina zbog terorizma.
Rusija Kagermanova tereti da je nabavljao eksploziv i pokušao >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << da ubije ruskog policajca. Kagermanov je uspeo dap obegne u Austriju gde je dobio politički azil, jer tvrdi da protiv njega postoji politički progon Ruske Federacije.
Hrvatska policija smestila je Kagermanova u ekstradicioni pritovr i očekuje se njegovo izručenje Moskvi, a kao poslednji adut zatražio je da ga poseti austrijski konzul, kako ni se spasio odlaska u Rusiju.
EPK










