ČAČANSKA PORODICA FALSIFIKATIMA OBEZBEĐIVALA KREDITE

Izvor: Kurir, 27.Okt.2011, 17:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

ČAČANSKA PORODICA FALSIFIKATIMA OBEZBEĐIVALA KREDITE

ČAČAK - Čačanska policija saopštila je da je uhapsila tročlanu porodicu iz Čačka zbog sumnje da je zloupotrebom službenog položaja i falsifikatima omogućila većem broju ljudi da dobije kredite iz Fonda za razvoj Srbije koji je za te namene isplatio 13,2 miliona dinara, a porodica je tu uslugu naplatila tri miliona dinara.

Policija u saopštenju navodi da su osumnjičeni D.J. (23) i J.J. (27) i njihov otac D.J. (52) iz Čačka

D.J. se tereti da je, tokom 2009. i 2010. >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << godine, pronalazio klijente koji su se obraćali Fondu za razvoj Srbije za dobijanje kredita za otvaranje radnji ili preduzeća,.

Negova ćerka J.J. koja je ovlašćena za raspolaganje novčanim sredstvima u preduzeću „Ahil D&J", sačinjavala je dokumentaciju neophodnu za dobijanje kredita, kao i ponude, profakture i drugo potrebno kao dokaz da su vlasnici radnji navodno nabavili potrebne mašine i opremu za organizovanje proizvodnje.

Na osnovu tako sačinjene dokumentacije, Fond za razvoj odobrio je isplatu novca većem broju lica, u ukupnom iznosu od 13,2 miliona dinara, saopštila je policija.

Za pružene usluge u postupku dobijanja kredita, korisnici kredita su na račun preduzeća „Ahil" D&J" uplatili iznos od skoro tri miliona dinara, dok su osumnjičeni omogućili većem broju lica, vlasnika radnji ili preduzeća, da pribave protivpravnu imovinsku korist u iznosu većem od devet miliona dinara.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.