Borojeviću stavljena narukvica

Izvor: B92, 24.Nov.2011, 15:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Borojeviću stavljena narukvica

Beograd -- Bivšem direktoru Instituta za radiologiju i onkologiju Nenadu Borojeviću ponovo je stavljena elektronska narukvica na nogu kako bi se pratilo njegovo kretanje.

Podsetimo, njemu je ukinut prtivor i određena zabrana napuštanja mesta boravka.

To znači da mu je dozvoljeno kretanje po Beogradu uz elektronski nadzor Uprave za izvršenje krivičnih sankcija MUP-a Srbije, umesto zabrane da napušta kuću odnosno kućnog pritvora, objasnila je portparolka Specijalnog >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << suda Maja Kovačević.

Borojeviću je prvobitno početkom jula klasičan pritvor u Okružnom zatvoru bio zamenjen merom kućnog pritvora uz elektronski nadzor, pošto je položio jemstvo od pola miliona evra, ali je 1. jula ponovo uhapšen i vraćen u zatvor po odluci Prvog osnovnog suda u Beogradu zbog novih optužbi za kršenje Zakona o agenciji za borbu protiv korupcije.

Pritvor mu je u tom predmetu ukinut 9. novembra i on je vraćen na stari režim zabrane napuštanja mesta boravišta uz elektronski nadzor.

Borojeviću i još osmorici optuženih sudi se u pred Specijalnim sudom zbog optužbi da su se od marta 2007. do 2009. godine, sa predstavnicima farmaceutskih kuća dogovorili da im unapred daju podatke o potrošnji citostatika, kao i o planiranim postupcima javnih nabavki.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.