Izvor: Blic, 12.Jan.2008, 01:51 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Bolje da sam poginuo
BAJINA BAŠTA - Izginuše mi komšije, a ovo dete je teško povređeno. Bolje da sam i ja poginuo. Šta vredi što nisam kriv kad njih više nema - priča za „Blic" Velimir Ristić (46) iz Kostojevića, ne uspevajući da sakrije tugu posle preksinoćne saobraćajne nesreće u blizini Bajine Bašte, u kojoj su poginuli Milka Milinković (48) i Milorad Jović (57), a Ristić i još dve osobe teško su povređeni.
Ristiću je u udesu polomljen kuk, i smešten je na odeljenje >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << ortopedije užičke bolnice. Marija Milinković (19) iz Kostojevića, koja je teško povređena u nesreći u kojoj su poginuli njena majka Milka i ujak Milorad Jović, oporavlja se. Dragana Jović (50), supruga poginulog Milorada, juče je otpušena iz bolnice.
„Folksvagen široko", kojim je upravljao Milivoje Jović, sin poginulog Milorada, iz još neutvrđenih razloga prešao je na levu kolovoznu traku i sudario se sa „džetom" za čijim volanom je bio Ristić.
- Tek što sam se uključio na put, spazio sam da iz suprotnog pravca ide automobil koji „pleše" po drumu i prelazi u moju traku. Nisam mogao da izbegnem udes. Nekoliko trenutaka posle sudara, znao sam da sam slomio kuk jer nisam mogao da se pomerim. Zapomagao sam, ali sam u isto vreme čuo i jauke iz „široka". Potrajalo je tako jedno pola sata dok nam neki ljudi nisu pritekli u pomoć i izvukli nas - priča Ristić.
















