Izvor: Blic, 11.Sep.2001, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Bolesniku ukrala lekove
Bolesniku ukrala lekove
BEOGRAD - Ljiljana Komnenović (46), iz Beograda, medicinska sestra u Institutu za kardivaskularne bolesti 'Dedinje', uhapšena je zbog osnovane sumnje da je počinila krađu, kao i krivično delo nesavesnog lečenja bolesnika.
Komnenovićeva je bolesniku, kome je urađen trostruki bajpas i koji je sam kupio skup lek zbog infekcije, uzela bočicu da bi pripremila medikament za infuziju koju je oštećeni primao. Međutim, zamenila je bočicu >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << leka za drugu i pokušala da mu to da. Na njenu nesreću, bolesnik je svoj lek obeležio i tražio od nje da vidi bočicu. Kada nije vide svoj znak na njoj, Komnenovićeva je pokušala da se 'opravda' navodeći da se znak možda isprao, te da je ta bočica sa lekom data na veštačenje i da je utvrđeno da je lek u velikoj meri razblažen. Uhapšena medicinska sestra je uz krivičnu prijavu privedena istražnom sudiji Okružnog suda u Beogradu. A. A.







