BUGARSKI CARINICI ZAUSTAVILI SRPSKE ŠVERCERE

Izvor: Kurir, 28.Mar.2011, 14:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

BUGARSKI CARINICI ZAUSTAVILI SRPSKE ŠVERCERE

SOFIJA - Bugarski carinici zaplenili su veliku količinu novca, cigareta i falsifikovanih dokumenata na granici sa Srbijom.

U automobilu koje je ulazilo u Bugarsku iz Srbije pronašli su oko 32.000 evra, a automobilom su upravljali francuski državljani turskog porekla.

U drugom slučaju, carinici su tokom vikenda kod šofera autobusa koji je putovao prema Nemačkoj otkrili falsifikovane lične karte, pasoše i vozačku dozvolu.

Takođe, u vozu koji je putovao iz >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << Srbije u glavni grad Bugarske bilo je sakriveno u šupljinama voz oko 450 paklica cigareta, sa srpskim akciznim markicama.

Šverc cigareta iz Srbije u Bugarsku je povećan zbog visokih akciza na duvanske proizvode u Bugarskoj, gde najjeftinije cigarete koštaju 4.20 leva, oko 2,1 evro.

Nastavak na Kurir...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Bugari zaplijenili lažne eure

Izvor: Cafe.ba, 28.Mar.2011

Bugarski carinici zaplijenili su na prelazu Kalotina na granici sa Srbijom veliku količine evra, cigareta i lažnih dokumenata.

Nastavak na Cafe.ba...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.