Avion Metrodžeta bio ispravan

Izvor: Akter, 02.Nov.2015, 16:23   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Avion Metrodžeta bio ispravan

Irska uprava za vazdušni saobraćaj saopštila je danas da je avion ruske kompanije koji se srušio na Sinajskom poluostrvu bio registrovan u Irskoj

Potvrđeno je i da su dokumenta o bezbednosti aviona ispravna.

Avion "Erbas A321" posedovala je irska firma Vilmington trast SP servis (Willmington Trust SP Services) koja ga je iznajmila ruskoj aviokompaniji Metrodžet.

Irska uprava za vazdušni saobraćaj navela je da je taj avion registrovan u maju, kao i da >> Pročitaj celu vest na sajtu Akter << je pregledala dokumenta u tom postupku.

"Svi sertifikati su bili zadovoljavajući tada", navela je irska uprava.

Ta služba je takođe saopštila da je po međunarodnim propisima za aviosaobraćaj, Rusija bila odgovorna za sve aspekte rada aviona, uključujući održavanje i bezbednost.

Avion kompanije Metrodžet sa 224 putnika i članova posade srušio se u subotu ujutro u centralnom delu Sinajskog poluostrva 23 minuta pošto je poleteo sa aerodroma u egipatskom odmaralištu Šarm el Šeik.

Nastavak na Akter...



Povezane vesti

Irska uprava za vazdušni saobraćaj: Pali avion ruskog Metrodžeta bio ispravan

Izvor: Blic, 02.Nov.2015

Irska uprava za vazdušni saobraćaj saopštila je danas da je avion ruske kompanije koji se srušio na Sinajskom poluostrvu bio registrovan u Irskoj i da su dokumenta o bezbednosti aviona ispravna...Avion "Erbas A321" posedovala je irska firma Vilmington trast SP servis (Willmington Trust SP Services)...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Akter. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Akter. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.