Izvor: B92, 05.Apr.2007, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Antelju produžen pritvor

Beograd -- Generalnom direktoru i vlasniku firme Gemaks Đorđu Antelju pritvor produžen za dva meseca.

Posebno odeljenje Vrhovnog suda Srbije produžilo je pritvor na predlog Specijalnog tužioca Okružnog javnog tužilaštva u Beogradu zbog "mogućeg uticaja okrivljenog na svedoka koji još nije saslušan, mogućnosti uništenja, sakrivanja, izmene ili falsifikovanja dokaza ili tragova krivičnog dela".

Pritvor je produžen i zbog sumnje da je okrivljeni izvršio >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << krivično delo zloupotrebe službenog položaja u podstrekavanju i druga dela, zbog visine zaprećene kazne i zbog posebno teških okolnosti i načina izvršenja dela, saopštio je Vrnovni sud Srbije.

Antelj je priveden 10. januara, nakon čega mu je prvo određen pritvor od 30 dana, zbog sumnje da je zloupotrebio službeni položaj i pribavio protivpravnu imovinsku korist od više od sedam miliona evra.

MUP je ranije saopštio da je Antelj priveden u okviru rasvetljavanja zloupotreba u stečajnim postupcima pred Trgovinskim sudom u Beogradu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.