Izvor: Blic, 22.Feb.2001, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Anđela Budimir se oseća bolje KRAGUJEVAC
kućne ljubimce Anđela Budimir se oseća bolje
KRAGUJEVAC - Trogodišnja Anđela Budimir, koju je pre četiri dana u parku Šumarice napao besni pitbul terijera, još se nalazi na dečijem odeljenju kragujevačkog KBC i oporavlja se od teških povreda mekih tkiva lica.
Njen deda Ivica Budimir juče je za 'Blic' izjavio da se njegova unuka 'oseća bolje' i da je 'juče počela da jede i da razgovara'. On je rekao da se 'njeno stanje poboljšava' i izrazio nadu >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << da će Anđela 'početkom sledeće nedelje stići kući gde će nastaviti da se leči, mada se još nije potpuno oslobodila od stresa koji je doživela prilikom nasrtaja psa'.
Tokom prvih 24 sata, od kako je za područje grada Kragujevca zvanično objavljeno da je zaraženo besnilom, više od 300 vlasnika pasa se odazvalo na poziv opštinskog kriznog štaba i vakcinisalo je svoje pse. Nadležni u kragujevačkoj Veterinarskoj stanici kažu da su građani ozbiljno shvatili naredbu o obaveznoj vakcinaciji pasa protiv besnila. Oni očekuju da će akcija pravi zamah dobiti tek narednih dana. Neophodna vakcina za pse i mačke košta 200 dinara, a ekipe veterinara će obići sve delove grada.
Prema rečima člana kriznog opštinskog štaba Vlade Dudića, stručnjaci Veterinarskog instituta iz Kraljeva juče su uništili 47 pasa lutalica, a komunalni inspektori su tokom dana izricali samo usmene opomene građanima koji su svoje pse šetali bez povodnika ili zaštitnih korpi. On je najavio da će od sutra inspekcija početi da piše prijave i da izriče novčane kazne za takve prekršaje, i istakao da će specijalizovane ekipe nastaviti da truju pse koji nemaju vlasnike.
N.R.
Nekoliko hiljada Srba na opelu u Gračanici, koje je održao patrijarh Pavle
Identifikovano osam žrtava
GRAČANICA - Stručnjaci za sudsku medicinu do sada su identifikovali osam žtrava napada na konvoj srpskih autobusa, u kojem je povređeno oko 40 putnika. Doktori Zoran Stanković i Saša Dobričanin identifikovali su juče ujutru telo vozača 'Niš ekspresa' Nenada Stojanovića (58), koji je bio za volanom u trenutku eksplozije, a istraga se nastavlja kako bi se identifikovala još dva preostala tela, čija će obrada, kako kaže Stanković, ići vrlo teško zbog stanja u kojem se tela nalaze.
'Izvesno je da je stradao i Milinko Kragović, suvozač autobusa, a drugi nastradali je mlađi muškarac', rekao je Stanković.
Dobričanin je ranije saopštio imena sedmoro Srba ubijenih u petak kod Podujeva, naglašavajući da 'postoje još dva ili tri neidentifikovana tela'. Dobričanin je saopštio da su, pored Nenada Stojanovića, identifikovani Njegoš, Snežana i Danilo (2) Cokić iz Prištine, koji su bili smešteni u okolini Kuršumlije, Lazar Milkić iz Lipljana, Mirjana Dragović iz Lapljeg Sela, Dragan Vukotić iz Kosova Polja i Snežana Pejčić iz Prištine.
Nekoliko hiljada Srba okupilo se juče u dvorištu manastira Gračanica gde je patrijarh Srpske pravoslavne crkve Pavle održao opelo žrtvama napada na srpski konvoj kod Podujeva.
Patrijarh Pavle je u Gračanicu došao sa zakašnjenjem zbog nesporazuma sa Kforom oko mesta na kojem je trebalo da ga sačeka pratnja. Patrijarh je od 8 časova ujutro čekao pripadnike Kfora u Zvečanu, ali ga je pratnja, u međuvremenu, čekala u Rudnici na administrativnoj granici sa Srbijom.
Opelu su prisustvovali i šef Unmika Hans Hekerup sa suprugom, komandant Kfora italijanski general Karlo Kabiđozo, šef jugoslovenskog komiteta za Kosovo i Metohiju Momčilo Trajković i drugi predstavnici kosovskih Srba i međunarodne zajednice. Uz patrijarha Pavla opelo su služili episkopi Atanasije Jevtić i Atanasije Rakita.
Iz manastira Gračanice u selo Kastrat kod Kuršumlije otpremljena su tela dvogodišnjeg Danila Cokića i njegovih roditelja Snežane i Njegoša, a u Niš tela Dragana Vukotića, Sunčice Pejčić i Nenada Stojanovića. Posmrtni ostaci Mirjane Dragović sahranjeni su u Lapljem Selu, a Lazara Milkića u Lipljanu.
'Još jednom osuđujem napad na konvoj Srba kod Podujeva', rekao je posle opela Hans Hakerup.
'Albanski teroristi se iživljavaju u prisustvu međunarodne zajednice, ali se nadam da će ovo biti preokret i da će slediti obračun sa albanskim teroristima', kazao je Trajković.
Inače, na celom Kosovu i Metohiji kroz srpska sela i dalje je zabranjen saobraćaj Albancima. Već peti dan nema ni nastave u srpskim školama, a na svim javnim ustanovama istaknute su zastave Srbije na pola koplja. N. Zejak - Beta Prijavljen nestanak mogućeg poginulog
Rodbina Slobodana Stojanovića iz Kosovske Kamenice prijavila je juče ujutru ekspertima sudske medicine Zoranu Stankoviću i Saši Dobričaninu









