Albanski hakeri napali tri srpska sajta

Izvor: Blic, 15.Avg.2008, 09:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Albanski hakeri napali tri srpska sajta

Albanski hakeri sa Kosmeta napali su sajtove tri milanovačke firme i "poboli" na njima zastavu samoproglašene Republike Kosova, piše današnja "Politika".



Najpre je stradao sajt firme "Semis tehno", tri sata potom, u četvrtak ujutro, provala je izvršena na sajtu provajdera "Internet portal", a kasnije i kod lokalnog privatnog lista GM pres. Zahvaljujući provajderskim stručnjacima, sajtovi su vraćeni u pređašnje stanje.

Pre desetak dana, 4. avgusta, sajt Ministarstva poljoprivrede Srbije napala je hakerska grupa sa Kosova, a nepoznati hakeri napali su tada i sajt SPC-a. Dan pre toga izveden je hakerski napad na sajt Skupštine Crne Gore.

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.