Izvor: RTS, 01.Jul.2024, 05:56

ИДФ: У нападу Хезболаха на Голанској висоравни рањено 18 војника; Настављене акције у Шеџаји

Сукоб Израела и Хамаса – 269. дан. Израелска војска саопштила је да је 18 војника повређено у нападу Хезболаха на северу Голанске висоравни. Хамас негира да користи школе и болнице у Појасу Газе у војне сврхе.
Израелска војска (ИДФ) наставља са операцијама >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << у Појасу Газе. Израелски премијер Бењамин Нетанјаху истиче да не постоји алтернатива победи у рату Израела против Хамаса.
ИДФ тврди да је ликвидирао најмање 40 бораца Хамаса током акција у насељу Шеџаја, на северу Појаса Газе. У току напада на насеље Шеџаја, у граду Газа, израелске снаге користиле су дронове да пуцају на становнике који су покушавали да побегну из својих домова, јавља репортерка Ал Џазире из Појаса Газе.
Истовремено, напето је и на северу Израела. Осамнаест израелских војника је рањено, од којих један тешко, у нападу дроном либанске милитантне групе Хезболах на северу Голанске висоравни, саопштила је израелска војска.
Пре тога, израелска војска је саопштила да су погодили неколико локација на југу Либана, где су се окупљали оперативци Хезболаха.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.