Izvor: B92, 09.Jun.2004, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

17 povređenih u eksploziji

Keln -- U eksploziji u Kelnu u sredu, povređeno je 17 osoba, od kojih je jedna u kritičnom stanju.

Prema dosadašnjim podacima, u eksploziji je povređeno 14 muškaraca i tri žene, a četiri muškarca su ozbiljno povređena. Nemačke vlasti ne odbacuju mogućnost da su sa eksplozijom u gradskoj oblasti Malhajm, u kojoj živi veliki broj stanovnika turske nacionalnosti, povezani teroristi i da je motiv napada organizovani kriminal.

"Sve opcije su otvorene. Ne možemo >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ništa isključiti, ne možemo odbaciti ni terorističku pozadinu napada" - rekao je portparol Ministarstva unutrašnjih poslova pokrajine Severna Rajna-Vestfalija, u kojoj se nalazi Keln.

Portparol policije ranije je izjavio da se pretpostavlja da je uzrok eksplozije bombaški napad, ali da još nema indicija o motivu, a policija je nakon eksplozije evakuisala 20 okolnih zgrada.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.