Izvor: RTS, 11.Jan.2025, 17:01
Украјина заробила два севернокорејска војника; хакерски напад на сајтове италијанских институција
Рат у Украјини – 1.053. дан. Украјинске снаге су заробиле два севернокорејска војника у Курској области, изјавио је председник Украјине Володимир Зеленски. Са друге стране, руске трупе су преузеле контролу над још једним насељем у Доњецкој области. За то време, проруски >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << хакери поново су напали веб-сајтове италијанских министарстава и институција.
Председник САД Џозеф Бајден и председник Украјине Володимир Зеленски разговарали су о подршци Вашингтона Украјини, новим санкцијама САД против Русије и јачању украјинске противваздушне одбране, изјавио је Зеленски.
Зеленски је оценио да санкције које су увеле САД значајно подривају финансијску основу руске војне машинерије, јер ремете ланац снабдевања.
Компанија "Гаспромњефт" саопштила је да је одлука о укључивању њене имовине на америчку листу санкција неоснована и нелегитимна, као и да се у последње две године припремала за могућа ограничења и да ће наставити са радом.
Портпарол руског председника Дмитриј Песков изјавио је да ће активности за организовање контаката између руског председника Владимира Путина и новоизабраног америчког председника Доналда Трампа почети када он званично преузме дужност председника Сједињених Америчких Држава.







