Izvor: RTS, 19.Dec.2024, 09:50

Вучић: Важно и учешће на самиту ЕПП-ЗБ и билатерални састанци у Бриселу

У Бриселу је почео самит Европска народна партија - Западни Балкан. Уочи почетка, председник Александар Вучић изјавио је да ће учествовати на Самиту на коме ће се разговарати о свим значајним питањима, као и да ће имати важне билатералне састанке. >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS <<
"Европска народне партија је и даље једна од највећих партија у Европском парламенту. Странка чији је члан Српска напредна странка, која припада групи европских народних партија. И разговараћемо о свим питањима, важан састанак", рекао је Вучић.

Нагласио је да да ће имати и неколико билатералних састанака, међу којима и са министром спољних послова Италије Антониом Тајанијем.
"Верујем да ћемо имати прилику и са Американцима да разговарамо. Затим са Манфредом Вебером, шефом ЕПП-а, што је од изузетно значаја за нас", рекао је Вучић.
Навео је да је увек важно да чујемо шта је то што мисле и како они доживљавају будућност Европе.
"Шта је то што очекују од нас и наравно, ми ћемо изнети нашу позицију", додао је Вучић. Још једном је честитао славу Свети Никола свим грађанима Србије који данас славе.
На самиту лидера ЕУ и Западног Балкана у Бриселу синоћ је усвојена декларација у којој су потврђује потпуно и недвосмислено опредељење за перспективу чланства Западног Балкана у ЕУ и поручује да је будућност региона у Унији.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.