Izvor: RTS, 09.Dec.2024, 21:55

Бањалука у мраку због измена закона: Станивуковић против Владе РС

Центар Бањалуке је и вечерас у мраку јер је градоначелник Драшко Станивуковић угасио уличну расвету испред Палате и Владе Републике Српске, блокирао јавни паркинг код зграде Владе и прогласио га пешачком зоном.
Драшко Станивуковић каже да је >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << поступак само део мера на којима ће истрајати уколико са сутрашњег заседања Парламента Српске не буду повучене најављене измене Закона о буџетском систему.

Градоначелник Бањалуке сматра да ће би се таквим изменама граду годишње одузело око шест милиона конвертибилних марака (око три милиона евра) од прихода ПДВ-а.
Са друге стране, републичке власти истичу да новом прерасподелом ПДВ-а Бањалука неће бити оштећена, већ да ће средства бити издвојена за помоћ неразвијеним општинама.
Наводе и да Станивуковић својим мерама угрожава безбедност грађана, те да својом, како кажу, самовољом крши прописе и законе.
Из МУП-а РС су саопштили да неће дозволити незаконито понашање било кога, укључујући, како наводе, и градоначелника Бањалуке.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.