Izvor: RTS, 27.Jul.2024, 10:53
Вучевић обишао радове на Моравском коридору код Адрана
Премијер Милош Вучевић обилази радове на петљи Адрани сектор 3 Моравског коридора заједно са министром грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Гораном Весићем. Они обилазе и манастир Жичу код Краљева, где је у јуну ове године завршена рехабилитација приступних >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << саобраћајница и платоа.
Премијер Србије Милош Вучевић обишао је градилиште на Моравском коридору, сектор три код Адрана, и оценио да је огроман значај тог коридора који ће "премрежити Србију" и повезати је да ауто-путем Е 75 и ауто-путем "Милош Велики".
Огроман је значај коридора јер наш народ остаје да живи у Рашкој, у Моравичком округу, овим спајамо Крушевац и Врњачку Бању преко Трстеника, рекао је Вучевић.
Према његовим речима, тиме се стварају и бољи услови за долазак инвеститора.
Вучевић је најавио да ће деоница три бити завршена до краја године и омогућити ауто-пут до Врњачке Бање.
Премијер ће са министрима Гораном Весићем и Николом Селаковићем обићи данас манастир Жичу код Краљева, где је у јуну ове године завршена рехабилитација приступних саобраћајница и платоа.
Вредност радова је 94,5 милиона, а најављени су и обимни радови на самом манастиру, јавља дописница РТС-а.
На плато манастира уграђен је камен са Кајмакчалана, а две трећине чини камен са улаза у Народну скупштину Србије.












