Izvor: RTS, 04.Jul.2024, 15:37

Доживотна казна затвора за мушкарца који је убио двогодишњу девојчицу

Апелациони суд у Нишу правоснажно је осудио M. Н. из села Доњи Дејан на казну доживотног затвора због оптужбе да је 21. фебруара прошле године у Зајечару на смрт претукао двогодишњу П. В., ћерку своје ванбрачне супруге.
Другостепени суд одбио је жалбу >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << браниоца М. Н. и потврдио првостепену пресуду.
У обдукцијском налазу који је након смрти девојчице достављен Вишем јавном тужилаштву у Зајечару, смрт девојчице је наступила непосредно услед престанка дисања и срчаног рада узрокованог јаким повредама главе и последичним развојем јаког отока мозга.
Код детета су утврђене и друге повреде које све збирно представљају тешку телесну повреду опасну по живот.
Вештачење судског вештака из области неуропсихијатрије указује да је отужени у време убиства био у стању средњег пијанства, односно био је под дејством алкохола са количином алкохола у крви од 1,63 промила.
Ово је осма правоснажна казна доживотног затвора од 2019. године у Србији када је ова казна поново уведена, док је свеукупно изречено 11 таквих казни.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.