Peta žrtva novog gripa u Hrvatskoj

Izvor: B92, 15.Nov.2009, 18:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Peta žrtva novog gripa u Hrvatskoj

Zagreb -- U Hrvatskoj je preminula i peta žrtva virusa H1N1, 53-godišnji muškarac iz Zagreba, potvrđeno je u zagrebačkoj Klinici za zarazne bolesti "Fran Mihaljević".

Prema navodima iz bolnice, uzrok smrti je upala pluća. Pojedini mediji navode da je preminuli muškarac zbog prekomerne telesne težine spadao u rizičnu grupu. U infektivnoj bolnici u Zagrebu na respiratoru se nalazi pet osoba, a u poslednja 24 časa >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << na lečenju je zadržana 21 osoba s potvrđenim virusom H1N1.

Uprkos velikom broju obolelih, lekari upozoravaju da nema mesta za paniku, i apeluju na građane da se drže uputstava svojih lekara opšte zdavstene zaštite.

U Hrvatskoj je dosad novi grip laboratorijski potvrđen kod oko 600 osoba, dok je obolelih više od 3 000.

Prve doze vakcine protiv virusa H1N1 očekuju se krajem ovog i početkom idućeg meseca.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.