U Guči očekuju milion posetilaca

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 23.Jul.2010, 13:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U Guči očekuju milion posetilaca

GUČA -

Domaćin ovogodišnjeg Sabora trubača u Guči Slobodan Jolović izjavio je danas da se organizatori spremaju da ugoste milion gostiju i 2.000 učesnika.

Jolović je agenciji Beta rekao da će Sabor ove godine prvi put trajati deset umesto tri dana.

Jubilarni 50. Sabor trubača u Guči počinje za tri nedelje, a planirano je da prvi put bude organizovano i svetsko takmičenje za Zlatnu trubu. >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine <<

"Biće to najrazličitije nadmetanje rukotvorina srpskog naroda i zvukova trube iz svih krajeva Srbije i sa svih kontinenata, a takmičenja će se održavati od zdravica i nošnje do narodnih običaja kada će biti prikazana autentična Dragačevska svadba s kraja 19. veka", rekao je Jolović.

Pokrovitelj Sabora je Vlada Srbije, a upućen je poziv da finalno takmičenje, koje će se održati 21. avgusta, otvori predsednik Srbije Boris Tadić.

Planirano je i da 13. avgusta, na ulasku u Guču, bude otkriven spomenik Desimiru Perišiću, pobedniku prvog Dragačevskog sabora trubača.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.