Izvor: Kurir, 29.Jul.2013, 17:13 (ažurirano 02.Apr.2020.)
FEŠTA: Alžirci stižu u Guču!
Dolazak je najavila ta grupa, njih petnaestak iz Alžira. Čuli su od Francuza da je sjajna klopa i odlična atmosfera i rešili su da dođu u Guču, rekao je vlasnik kampa
Najveća trubačka fešta na Balkanu ulazi u završnu fazu priprema. Prvi gosti iz Brazila, Italije, Francuske, Mađarske, Norveške, rezervišu smeštaj za Sabor tubača, koji traje od 5. do 11. avgusta. U kampu "kod Raša" bilo ih je prethodnih godina iz svih krajeva sveta, ali po prvi put dolazak su >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << grupno najavili Afrikanci iz Alžira.
"Pre nekoliko godina prvi stranci koji su ušli u kamp bili su Francuzi. Društveni, komunikativni za nas su bili sjajna reklama. Naredne godine stigli su Italijani, Nemci, Česi, onda gotovo iz svih bivših lugoslovenskih republika, bila nam je i jedna Hrvatica. Sada je dolazak najavila ta grupa, njih petnaestak iz Alžira. Čuli su od Francuza da je sjajna klopa i odlična atmosfera i rešili su da dođu u Guču. Ako zaista to i učine, siguran sam da će postati naši stalni gosti. Njih opija ovaj zvuk trube i priroda, prosto odlaze začarani", kaže vlasnik kampa Radovan Milutinović.
Saboraši će za dane trubačke fešte u Guči prenoćište plaćati od 15 do 35 eura u zavisnosti od lokacije i kategorizacije domaćinstava. Najskuplje će biti lokacije bliže centru grada. Na ulasku u Guču naplaćuje se parking karta za putnička vozila (automobile) - 1.000 dinara, a za autobuse 3.000 dinara i važi svih dana Sabora trubača za neograničen broj ulazaka i izlazaka iz Guče.
FEŠTA: Alžirci stižu u Guču!
Izvor: Dzungla.org, 29.Jul.2013
Dolazak je najavila ta grupa, njih petnaestak iz Alžira. Čuli su od Francuza da je sjajna klopa i odlična atmosfera i rešili su da dođu u Guču, rekao je vlasnik kampa OpširnijeKurir




