Izvor: B92, 17.Feb.2020, 16:51 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Zbog ptičjeg gripa biće ubijeno 5.380 patki
Bugarska agencija za bezbednost hrane saopštila je da se u južnoj Bugarskoj, u gradu Rakovskom, pojavio virus ptičjeg gripa H5N8.
Zbog toga će svih 5.380 patki biti usmrćeno.
Kako je navela agencija, to je prvi slučaj pojave tog virusa u Bugarskoj u poslednjih 10 meseci.
Oko farme je uspostavljeno zaštićeno područje od tri kilometra, a u njemu je zabranjeno kretanje domaćih, divljih i drugih ptica, kao i prodaja jaja i peradi, prenosi Hina.
Pogledaj vesti o: Grip
Povezane vesti
Ptičji grip na farmi pataka u Bugarskoj
Izvor: B92, 17.Feb.2020
Bugarska agencija za bezbednost hrane izvestila je da se u južnoj Bugarskoj u gradu Rakovskom pojavio virus ptičjeg gripa H5N8.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.







